Jste připraveni na Dark Social?

Jste připraveni na Dark Social?

Rostoucí Dark Social by vám mohl udělat v ​optimalizaci vašeho online marketingu pěkný nepořádek.

Co je vlastně Dark social?

Poprvé pojem použil Alexis C. Madrigal ve svém článku Dark Social: We Have the Whole History of the Web Wrong, kde vysvětluje nejenom tento pojem přicházející s rozšířením sociálních sítí.

​Pojďme se podívat na nějaký příklad „dark social“

Najdete zajímavě vypadající novou kavárnu a chcete ji sdílet s nejbližšími přáteli. Zkopírovanou adresu pošlete přes messenger – a je to, již jste provedli váš​ první „Dark social​“.

Pod pojmem ​„​Dark social​“​ taktéž ​“​Dark traffic​“​ nebo ​„​Dark social traffic​“​, si tedy můžeme představit každou návštěvu vašeho webu, kterou návštěvník udělá pomocí linku sdíleného přes email či messenger a jiné aplikace pro rychlou komunikaci.
Tedy v Google Analytics se vám zobrazí jako přímá návštěvnost​, ovšem těžko bude návštěvník zadávat dlouhou adresu http: //www. jirka-svoboda. cz/jak-ziskat-zdarma-jizdy-s-uber-taxi-v-praze-a-po-celem-svete/ do prohlížeče.
Pokud rozdělíte vaší přímou návštěvnost na tyto adresy a ty, které jsou aktuálně přímé, zjistíte že přes 70 % návštěv tvoří​ Dark social. A vy najednou nemáte celý přehled o tom, kde se vaši návštěvníci berou. Zásady vašeho publikování na internet najednou pozbývají platnos​t – víte​,​ na co reaguje pouze část vašich návštěvníků a ​navíc ta měnší část.

​Jak Dark social​ ​v​yřešit?

  • ujistěte se, že tlačítka pro sdílení vašeho obsahu jsou nejen jasně viditelná, ale i strategicky umístěná
  • tlačítka by nikdy neměla být zaměňována za propojovací tlačítka
  • přidejte tlačítko pro sdílení emailem
  • zkraťte vaše URL adresy — jsou sdílené častěji
  • abyste si byli jistí, že využíváte nejlepší možné metody sledování vaší návštěvnosti, uvažte zda využít služeb expertů na sledování vaší návštěvnosti

 

Tak ať se daří a krásný víkend! 😉

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *